Merak Ettiğiniz Tüm sorular için…

Elektromanyetik Radyasyon insan sağlığına Ne Kadar Zararlı?
Vücudumuzun hormon dengesini OLUMSUZ etkilemesi sonucunda Bir Kısmı Geçici bir kısmıda uzun term etkilere Maruz kalındığında Kalıcı olmak Üzere Bir çok rahatsızlık meydana getirmektedir. Uykusuzluk, Konsantrasyon bozukluğu, Baş ağrısı ettik Unutkanlık elektromanyetik radyasyonun olmadigi Ortamlarda Yeterli Bir Süre kalındığı zaman vücut hormonal dengesi genel Olarak normale dönmektedir. Aksi durumlarda uzun Süre elektromanyetik radyasyon etkilerine Maruz Kalmak Kanser, Alzheimer, tümörü beyin, MS, DNA kırılması, Cinsel Sorunlar Bağışıklık sisteminin baskılanması, lökosit sayısında dusus gibi kan yapım sistemi bozklukları, kalp ritim bozuklukları, doğum sonrası bebek Ölümleri riskini büyütmektedir.
Elektromanyetik radyasyonu Yansıtma ile Yutarak zararsız hale getirmek arasındaki fark nedir?
Yansıtma İşlevi ile elektromanyetik radyasyona Karşı koruma sağlayan Ürünler Dışarıdan gelen elektromanyetik radyasyonu geri tam yansıttıkları Için koruma Sağlar. Ancak yaşam Alanında Bulunan radyasyonuda tam Olarak ortama geri Verdiği Için içerideki radyasyonu arttırıcı Bir etkiye haizdir. Yutulan elektromanyetik dalga Perdede Kullanılan malzemede zayıf Akima çevrilerek zararsız hale getirilir.
Ürünler dışarıdaki baz istasyonu, Tv-radyo vericilerinden korumasının yanında evimde bulunan wireless, kablosuz telefon ve diğer Elektromanyetik Radyasyonlardan da bizi korur mu?
Emcare Elektromanyetik Radyasyona karşı koruyucu perdeleri, dışarıdan gelen (Baz istasyonları, TV-RADYO vericileri, Radar) elektromanyetik radyasyona karşı sağladığı koruma yanında, içerideki (Wireless,Telsiz telefon, LCD -Plazma gibi) elektromanyetik radyasyona karşıda, radyasyonu yutma özelliğinin fazla olması nedeniyle de koruma sağlamaktadır.
Dışarda vakit geçirdiğim süre içinde EM Radyasyona karşı herhangi bir tedbir alamıyoruz, evimiz de almamızın bize ne kadar faydası olacaktır?
Ev veya işyeri gibi yaşam alanlarımızda belirli bir süre (çalışma masası, oturma odası, çocuk odası gibi) sabit yerler bulunmaktadır. Bu alanlarda elektromanyetik radyasyondan vücudumuzun herbir noktası aynı etkiye, uzun bir süre aynı şekilde maruz kalır. Bir su damlasının uzun bir süre damlaması sonucunda bir taşı aşındırması gibi uzun süre etkiler zayıf olsa bile kalıcı zararlar meydana getirir. Bu bakımdan ev içinde alınan önlemler ile radyasyon etkisinden kurtulmak, aynı zamanda dışarıda geçirdiğimiz sürede aldığımız radyasyona karşıda ayrıca vücudumuzun kendisini onarmasına imkan verir.
Ürünlerin kullanımında dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?
Emcare perde serisi ürünlerin kullanımları diğer normal perdeler gibidir.
Emcare perde serisinin elektromanyetik radyasyona karşı koruma sağladığını nasıl anlayabilirim?
Perdenin koruma faktörü görsel olarak bir PC ve wireless modem kullanılarak ortaya konulabilir. Bunun için wireless modem, alttanda olmak üzere dört bir taraftan perdeyle örtülmelidir. Bu durumda PC’den wireless bağlantı işaret seviyesindeki azalma miktarı perdenin koruma faktörü için bir örnek değer verir.
Ürün ile korunma sağlanmış yaşam alanlarında cep telefonu ile görüşebilirmiyim?
Emcare perde serisi optimum koruma yanında telefon görüşmelerinizin yapılmasına da imkan verir.
Cep telefonunu kumasa sarsam bile hala telefon arama yada data kullanımı yapabilir mi? EMR Perde ürünü hangi dalgalari, sinyalleri kesiyor kesmiyor?
Baz istasyonu yakınlarında EMD güç yoğunluğu -20 dBm ' e kadar çıkabilmektedir. Hücre sınırlarında bu değer veri haberleşmesi için -60 dBm 'e kadar düşmektedir. Cep telefonunun duyarlığı ise markaya da bağlı olmak üzere üst sınır -80 dBm civarlarındadır. Bazı markalarda bu değer -100dBm 'e kadar inebilmektedir. Ancak baz istasyonu ile iletişimde baz istasyonunun da cep telefonunu alabilmesi sinyali için baz istasyonu eşik değeri -70 dBm civarındadır. Buna göre cep telefonu baz istasyosyonu iletişiminde, cep telefonun zayıf baz istasyonu sinyalini alabildiği ancak iletişim kuramadığı durumlar olabilir. Bu durum daha çok kırsal alanda gerçekleşir. Şehir içinde hücre planlaması için bu eşik değer yaklaşık -60 dBm civarlarındadır. 4.5G sistemi geniş bandlı olduğundan bu sistemin gürültü eşiği daha yüksektir, ve iletişim için bu eşik değeri daha yüksekdir. Sonuç olarak: Cep telefonu baz istasyonuna yakın bölgelerde otomatik kazanç ayarı ile EMD yayınını zayıflatarak alır, İşaretin zayıf olduğu bölgelerde ise EMD yayınını kuvvetlendirir. Bu şekilde belirli bir iletişim kalitesi sağlar. Bu nedenle baz istasyonuna yakın yerlerde perdeyi ürüne sardığınızda sinyali -40 dBm 'e kadar düşürür. Cep telefonu bu durumda iletişime hala devam edecekdir. Bu durumda perdenin sinyal seviyesine etkisini telefonda göremezsiniz. Zira sinyal seviyesini telefon yerine perde azalttığından sonuç olarak aynı sinyal seviyesi görülür. İletişim sorunsuz devam eder. Baz istasyonu yayını -45dBm civarındaysa perde bu sinyali -65dBm civarına düşürür bu durumda perdenin bu etkisini cep telefonunda artıp azalan sinyal seviyesi olarak görebilirsiniz. Veri iletişiminde ( intenete bağlanmada) sorun yaşamaya başlarsınız. -45dBm / -20 dBm baz istasyonu sinyal seviyeside bölgesinde iletişimde sorun yaşanmadan perde kullansanız bile ses iletişimi yapılabilr. -30 dBm / -20 dBm sinyal bölgesinde ise internet ve 4.5G haberleşmesi perde kullanıldığında yine yapılabilir. Sinyal seviyesi açık alanda baz istasyonunu 10 kat uzağa taşırsanız sinyal 100 kat zayıflar. Bizim perdenin zayıflatma özelliği de yaklaşık olarak buna karşı düşer. Doğada da Elektromanyetik Radyasyon vardır. Oluşan zarar; teknolojinin gelişmesiyle günlük aldığımız Elektromanyetik Radyasyon değerinin vucudun bertaraf edebileceğinden çok fazla olmasıdır (tıpkı günlük aldığımız kanserojen madde değeri gibi) . İşte Emcare ürünleri, bizim ve çocuklarımızın dna kırılmalarına sebep elektromanyetik dalgaların oluşturduğu bu zararlı radyasyondan korunmamızı sağlar. Kısacası Emcare Elektromanyetik Radyasyon Koruyucu Perde, Baz istastonu ve vb. gibi elektromanyetik dalga kaynaklarını 10 kat uzağa taşımanızı sağlar.
Mevcut perdemi değiştirmeden Emcare perdeleri kullanabilirmiyim?
Emcare Elektromanyetik radyasyon korumalı perdeler, güneşliklerin mevcut perdelerle birlikte kullanıldığı gibi pilesiz olarak kullanabilecek Emcare serisi perde modelleride mevcuttur. Bu model Emcare perdesi alındığı takdir de mevcut perdenizi değiştirmenize gerek kalmamaktadır.
Emcare perdeler ile hangi modeller uygulanabilir?
Emcare perde serisi ile normal tül perdelerde mevcut pileli ve pilesiz tüm model uygulanabilir.
Emcare perdeleri kendimiz evimizde test edebilirmiyiz?
Evet. Bunun için Emcare perdesinden asgari boyu 150 cm ve eni 120 cm olan bir kısmını ve bir dizüstü bilgisayarı kul- lanmanız yeterlidir. Diz- bilgisayarınızı Emcare perdesi ile örtmeden önce, bilgisayarınızın çek- tiği kablosuz modem yayınları listesine dikkatlice bakınız. Sonra dizüstü bilgisayarınınızı Emcare perdesi ile iki kat olarak örtünüz. Bu durumda yenilenen listeye bakınca bazı kablosuz modem yayınlarının listeden silin- diğini göreceksiniz. Bu test işlemi ters sırada da yapılabilir. Önce perde örtülerek kablosuz modem listesinin yenilenmesi beklenir. Liste yenilendikten sonra Emcare perdesi kaldırılarak, kablosuz yayın listesinin yenilenirken nasıl art-tığını göreceksiniz. Bu test ile Emcare perdesinin koruma faktörü olup olmadığı test edilebilir. Kaç dB zayıflatma yaptığı bulunamaz.
Emcare Perdeleri Radyasyona karşı nasıl bir etkinlik gösterir?
Emcare perdelerinde benzer diğer ürünlerden farklı olarak elektromanyetik radyasyonu yutma özelliği bulunmaktadır. Diğer perde ve kumaşlar Elektromanyetik Radyasyonu (EMR) tam yansıtarak geriye çevirir. Bu perde ve kumaşlar, evin içerisinde bulunan EM Radyasyonu tam olarak geriye yansıtığı için EM Radyasyonun evin içinde peryodik olarak şiddetlenmesine yol açar. Emcare perdelerinin seri üretilen ürünlerinde koruma faktörü % 99 ‘dır. Emcare perdesi bu koruma faktörü ile , pencereden girecek Elektromanyetik dalgalar bakımından, yakınınızdaki bir baz istasyonunu 10 kat uzak mesafeye taşımış gibi olmaktadır. %99 koruma faktörlü Emcare perdeleri ile korunan evinizde , baz istasyonuna maksimum uzaklıkta olan evler kadar güvenli olarak cep telefonunu kullanabilirsiniz.
Emcare Elektromanyetik Radyasyon Koruma Ürünlerini nereden alabilirim?
Emcare Ürünlerini sitemizden veya telefonla veya bizzat yerimize gelerek satın alabilirsiniz.
Emcare kumaşın içeriği nedir?
Faraday Kafesi mantığı ile çalışır. EM CARE ürünlerinde Elektromanyetik Radyasyon koruma, Anti-Statik ve İzoterm özelliği gümüş katkılı metalize ipler belirli formülasyon ile dokunarak kazandırılmıştır. Yani, kumaş yırtılıp kullanılmayacak hale gelinceye kadar ürün EMR koruma etkinliğini kaybetmez. Hiçbir kimyasal ve kanserojen madde barındırmaz.
Kullanılan malzemelerin insan cildine olumsuz bir etkisi varmı?
Emcare kumaşların insan cildine bir zararı yoktur. Aksine, EM CARE kumaşları hijyen aktivite etkisi bulunmaktadır. Hijyen Aktivite testi İstanbul Teknik Üniversite’si tarafından test edilmiş ve onaylanmıştır.
Kumaşın UV engelleme özelliğinin bir süresi var mı?
EM CARE ürün özellikleri dokuma teknolojisi ile kazandırılmıştır. Apre (kimyasal işlemler) ile yapılmadığından dolayı ürün deforme oluncaya kadar ürün özelliklerini korumaya devam eder.
Temizliği, yıkanabilirliği ve kullanımı nasıl olmalı?
Yıkama talimatlarımız tül perde ürünleri ile aynıdır. Tül perdelerin yıkandığı hassas yıkama ile ürünlerimiz yıkanabilir. Çitileme yapılmamalı ,asidik-bazik ürünler kullanılmamalıdır.
Muadili İthal ürünler ile EM CARE kumaşın farkları nelerdir?
1. Emcare Kumaşları diğer ürünlerin aksine bir kısım yansıtma ile, bir kısım absorbing özelliği ile %99 koruma sağlar.

2. Fiyatlarımız Avrupa Menşei’li ürünlerden çok daha ekonomiktir.

3. İthal ürünlerin kumaş eni 150 cm, EM CARE ürünlerinin kumaş eni 300 cm’dir. Yani, Ürün fiyatlarımız 3m2 üzerinden verilmektedir.

4. Yurtdışında ki ürünler emprime yöntemi ile özellik kazandırılmıştır. Emprime (kumaşın kimyasal bir sıvı ile kaplanmasıdır) ile yapılan EMR koruma özelliği 5-6 yıkamaya kadar dayanıklıdır. Daha sonra ürün özelliğini kaybeder. EM CARE ürünlerinde ise EMR özelliği metalize ipler ile dokunarak kazandırılmıştır. Yani, kumaş yırtılıp kullanılmayacak hale gelinceye kadar ürün EMR koruma etkinliğini kaybetmez.

5. Ürünlerimizin aktif olarak Avrupa’ya ihracatı yapılmaktadır. TÜBİTAK akredite laboratuvarlar tarafından test edilmiş ve sertifikalanmıştır.
11.06.2024
Emcare Tekstil : Piri Reis Mh. Fatih Sultan Mehmet Cd. No. 203/d Pk. 41700 Darıca - Kocaeli

0 (532) 414 17 77  emcaretekstil.com   elektromanyetikradyasyon.com   İletişim

Emcare Elektromanyetik Radyasyon koruyucu ürünleri Uluslararası IEEE Std. 299-2006, MIL-STD-285E, NSA 65-5, EN 50147-1 akredite labaratuarları tarafından onay sertifikalı, lisanslı ve TÜBİTAK UEKAE EMC labaruatuvarı yetkilileri tarafından Elektromanyetik Radyasyonu yutarak engelleme etkisi belgelenmiştir.

Emcare Tekstil ITU Sertifika  Emcare Tekstil TUBITAK Sertifika  Emcare Tekstil CE Sertifika  Emcare Tekstil IEC Sertifika  Emcare Tekstil NSA Sertifika  Emcare Tekstil DOD Sertifika  Emcare Tekstil IEEE Setifika

Emcare Tekstil ITU Sertifika  Emcare Tekstil TUBITAK Sertifika  Emcare Tekstil CE Sertifika  Emcare Tekstil IEC Sertifika

Emcare Tekstil NSA Sertifika  Emcare Tekstil DOD Sertifika  Emcare Tekstil IEEE Setifika

Tübitak-Türkiye Bilimsel Teknolojik Araştırma Kurumu, ITÜ-İstanbul Teknik Üniversitesi, CE- Avrupa Birliği Kriterleri Uyum Belgesi, IEC-Uluslararası Elektroteknik Komisyonu, NSA-Amerikan Ulusal Güvenlik Ajansı, USDOD-Amerikan Savunma Bakanlığı, IEEE-Ulusal Elektrik Elektronik Mühendisleri Enstitüsü